DAHA FAZLA

  Ripple’ın Avukatı, XRP Kararının SEC Davalarıyla Mücadele Eden Binance ve Coinbase’e Fayda Sağlayacağını Söyledi – İşte Nedeni

  Ripple‘ın baş hukuk danışmanı Stuart Alderoty, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan dava sonucunun, geniş anlamda kripto para sektörü üzerinde pozitif etkiye sahip olacağını belirtti.

  Chain Reaction podcast’inde yapılan bir mülakatta Alderoty, Ripple’ın yönetimindeki dijital tokenlerin, kripto para piyasalarında alınıp satılan varlıklar olarak değil menkul kıymetler olarak değerlendirilmesini savundu.

  Alderoty’ye göre, bu karar, SEC’in geçtiğimiz ay hem Binance hem de Coinbase hakkında açtığı davaların lehine sonuçlanabilir.

  “Coinbase ve Binance davalarında asıl mesele, dijital token ticareti yapan bir borsanın, ulusal güvenlik borsasına kaydolma zorunluluğudur. Ancak bu, bizim davamızda tamamen geçersiz kılınmıştır.

  Bir dijital varlık borsasında, alıcının kim olduğunu bilmeyen bir satıcı ve satıcının kim olduğunu bilmeyen bir alıcı olduğunu düşünün. Bu durumda, XRP’nin diğer tokenlere benzer bir örneği olduğunu belirtiyoruz. Bu, bir yatırım anlaşması oluşturmaz ve dolayısıyla bir menkul kıymet oluşturmaz. Ve bu durumda SEC’in bir rol oynaması gerekmez.

  Bu kararın, Coinbase davasında iyi sonuçlanacağını ve Binance davasında da benzer bir etkisinin olması gerektiğini düşünüyorum.”

  ripple - sec

  Alderoty, SEC’in bu karara itiraz etme olasılığına karşı, Ripple için kısmi bir zafer olan bu kararın sonuçları hakkında şunları ifade etti:

  “Gelecek adımlar konusunda, SEC’in temyiz başvurusunda bulunmaya karar verebileceğini ve kararın ilan edildiği haftalar içerisinde personelinin Komisyon’a temyiz başvurusunda bulunmaları yönünde tavsiyede bulunacaklarını düşünüyoruz.

  Bu yüzden, kararın ve özellikle de tokenin kendisinin bir yatırım anlaşması olmadığına dair kısmın ne derece memnun olduklarını düşünmüyorum, gerçekleri ve durumları değerlendirmek gerekir. Bu konuda memnuniyet duymuyorlar. Muhtemelen temyize başvuracaklar.

  Temyiz sürecinden çekinmiyoruz ve hakimin bu konuda doğru bir değerlendirme yaptığını düşünüyoruz. Ayrıca, bunun yasanın dürüst bir uygulaması olduğunu ve temyiz mahkemelerinin bunu sadece doğrulamakla kalmayıp, hatta belki de daha geniş bir şekilde yorumlayacağını düşünüyoruz.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...