DAHA FAZLA

  Analist Nicholas Merten’e Göre Bitcoin Kötü Sinyal Veriyor!

  Kripto analizine öncülük eden bir isim olan Nicholas Merten, yatırım devi Warren Buffett’in büyük ölçüde hisse satışının Bitcoin (BTC) ve benzer riskli varlıklar için olumsuz bir işaret olduğu konusunda uyardı.

  Merten Bitcoin Hakkında Konuştu

  DataDash’in sunucusu olan Merten, Buffett’in milyarlarca dolarlık hisse satışının finansal piyasalar için potansiyel bir düşüş işareti olduğunu belirtti.

  Merten, Buffet’in hisse satışlarının, Bitcoin‘in son rallisinin hızını kaybetmesinin bir göstergesi olduğunu düşünüyor. Ayrıca, kripto para biriminin son yükselişinin, önceki boğa piyasası döngülerini tetikleyen fiyat modellerinden eksik olduğunu ve kısa vadede yukarı yönlü bir hareketi teşvik edecek bir faktör olmadığını ifade ediyor.

  Merten, bazılarının ABD bankacılık krizine tepki olarak beklediği büyük boğa koşusunun BTC için gerçekleşmediğini belirtti.

  “Şu anki fiyat hareketine bakın. Oldukça dalgalı ve tutarsız görünüyor. Bu kesinlikle bir Bitcoin bankası değil. Dolayısıyla, insanların farklı bankalara geçtiği, daha iyi getiri aradığı, finansal sisteme olan güvenini biraz yitirdiği bu süreçte, eğer büyük bir Bitcoin kaçışı yaşanmıyorsa, bu en iyi dönemde Bitcoin, potansiyel olarak bu varlığın ne olacağını görmemiz gereken zamandır. Peki fiyatta ne olacak? Bitcoin’in değerini ne artıracak?”

  Merten Bitcoin Hakkında Konuştu

  Merten, Buffett’ın hisse satışının, Federal Rezerv’in bir dizi faiz artırımı yaparak enflasyonu düşürmeyi hedeflemesinin ve yaklaşan bir durgunluğun ardından, yatırım efsanesinin yakın zamanda piyasaların yükseleceğine inanmadığının bir göstergesi olduğunu söyledi.

  “Daralma döneminde, uzun vadeli bir [Bitcoin] yükseliş trendini sürdürebilecek küçük yeni senaryolar [var]. Ve bu, finansal alanın risk azaltma dönemlerini bile düşünmüyoruz.

  Yatırım devi Warren Buffett’i ele alalım. Warren Buffett genellikle kanlı dönemlerde alım yapar. Genellikle yeni bir döngünün başında erken alım yapar. Berkshire Hathaway olarak, Warren Buffett yönetimindeki şirket, daha önce sahip olduğu en büyük nakit yığınlarından birine sahip. Ve büyük bir alım çılgınlığı beklersiniz. Ancak, geçen çeyrekte Berkshire Hathaway milyarlarca dolarlık hisse senedi sattı.”

  BTC, yazının yazıldığı sırada son 24 saat içinde %1,4 düşüşle 27.485 dolardan işlem görüyor. Merten’in öngörüleri doğruysa, bu durum yatırımcıların kripto para birimlerine ve riskli varlıklara olan güvenini sorgulamaları için bir neden olabilir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...