DAHA FAZLA

  NFT Trader P2P Platformu Güvenlik İhlali Yaşadı, Kullanıcılara Onayların İptali Çağrısı Yapıyor

  Kripto haber muhabiri Colin Wu, NFT’lerin 0x909F2159780e64143CF08f32dBBF56Ed19478fda adresine taşındığını bildirdi. Wu, adresin sahibinin, NFT Trader P2P ticaret platformunun hacklenmediğini, ancak NFT’lerin kurtarıldığını ve iade edileceğini iddia eden bir açıklama yaptığını belirtti. Bu kişi, kendisini “kadın çöpçü” olarak tanımlayarak, gerçek saldırganın farklı bir adres olduğunu iddia etti.

  NFT Trader’ın Güvenlik İhlali ve Kullanıcı Uyarısı

  NFT Trader, platformunun eski akıllı sözleşmelerine yönelik bir saldırıya uğradığını doğruladı ve kullanıcıları Revoke.cash üzerinden onaylarını iptal etmeye çağırdı. Platform, CEO John Pak liderliğinde Mattia Migliore ve “Bruckzr” takma adını kullanan bir ortak ile çalışıyor.

  Yatırımcılara Acil İptal Çağrısı ve Çalınan Varlıklar

  Bir NFT toplayıcısı (@dingalingts), NFT Trader’ı kullanmış olan yatırımcıları acilen sözleşmelerinin onayını iptal etmeye çağırdı. Çalınan varlıklar arasında 37 BAYC, 13 MAYC, 4 World of Women ve 6 VeeFriends bulunuyor, toplam değeri 2 milyon doları aşıyor.

  st3 1

  Hacker’ın Talepleri ve Toplumun Tepkisi

  Hacker, çalınan NFT’leri iade etmek için zincir içi mesajlar aracılığıyla taleplerde bulundu, özellikle NFT’lerin değerlerinin %10’u kadar ödül talep etti. Ancak, kripto topluluğu bu taleplere şüpheyle yaklaştı. Analist ZachXBT, yatırımcılara ETH’lerini körü körüne göndermemeleri konusunda uyarıda bulundu.

  BAYC Kurucusunun Ödül Teklifi ve Hacker’ın Beklenmedik Davranışı

  BAYC’nin kurucusu Greg Solano, NFT’lerin sahiplerine iade edilmesi için istismarcıya ödülün %10’unu ödemeyi teklif etti. Ancak, istismarcı beklenmedik bir hareketle, World of Women NFT’sini ve daha sonra bir BAYC ve VFT’yi herhangi bir ödeme talebi olmaksızın iade etti. Bu durum, olaya öngörülemez bir dönüş kazandırdı ve toplumu hem şaşkına çevirdi hem de hacker’ın gerçek niyetleri konusunda belirsizlik yarattı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...