DAHA FAZLA

  NFT Çılgınlığını Alevlendiren CryptoPunks, 1.1 Milyon Dolarlık Rekor Satışla Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti

  CryptoPunks NFT koleksiyonundan bir parça, kısa zamanda 600 Ethereum (ETH) karşılığında yani yaklaşık 1,14 milyon dolarlık bir değerle yeni sahibini buldu. Bu işlem, geçtiğimiz haftanın en yüksek değerli NFT satışı olarak kayıtlara geçti ve aynı zamanda önceki ayın da en büyük ikinci NFT alışverişini oluşturdu.

  6 Kasım’da Larva Labs’ta gerçekleşen bu satış, #7458 numaralı CryptoPunk’ı kapsıyor. Satın alan tarafın adresi görece yeni ve bu NFT alışverişi, adresin gerçekleştirdiği ikinci işlem olarak kaydedildi. İlgili adres, NFT’yi satın almadan sadece iki saat önce Coinbase’den 360 ETH transfer etmişti.

  NFT analiz platformu CryptoSlam, bu transferin geçtiğimiz haftanın en büyük tek NFT alışverişi olduğunu teyit etti. Ayrıca, bu işlem 1,655 milyon dolar değerindeki ve 1.055 WETH karşılığında satılan Cryptoadz koleksiyonunu takiben geçen ayın en büyük ikinci satış işlemi olarak kaydedildi.

  CryptoPunks

  CryptoPunks’ın NFT satış hacmindeki hâkimiyeti dikkat çekiyor

  Bu son satış, CryptoPunks koleksiyonunun toplam satış hacmini önemli ölçüde artırdı. Sadece son 24 saat içinde gerçekleşen 29 işlemle koleksiyonun toplam hacmi 4 milyon dolar seviyesine ulaştı ve %1.929’luk bir artış gösterdi.

  CryptoPunks koleksiyonu, NFT dünyasında son günlerde öne çıkan bir hâkimiyet sergiledi. Yapılan en büyük on satışın yedisinin bu koleksiyondan olması ve toplam 35 satışın 29’unun CryptoPunks’a ait olması bu üstünlüğü gözler önüne seriyor.

  Piyasa istatistikleri, sadece bir gün içinde 18 benzersiz CryptoPunks NFT’nin satıldığını ve bu durumun Mart ayından bu yana en yüksek günlük satış rakamı olduğunu ortaya koyuyor. Bu hareketlilik, NFT’lerin son dönemdeki durgun ilginin ardından yeniden popülerleşmeye başladığına dair spekülasyonları güçlendiriyor.

  DappRadar’ın verilerine göre, CryptoPunks pazarı son 24 saatte 2,92 milyon dolarlık hacim ile NFT pazarındaki en büyük platformlardan OpenSea’yi geride bırakarak dikkat çekiyor. CryptoPunks koleksiyonu, 9,61 milyon dolarlık büyük bir satış hacmi ile sadece Blur platformunun altında yer alıyor.

  CryptoPunks ve NFT dünyasına olan ilgi, son dönemlerde artış gösteriyor. Bu durum, NFT dünyasının bir parodisini içeren ve “Wild Barts Can’t be Token” adlı The Simpsons bölümü ile de örtüşüyor.

  Son olarak, geçtiğimiz hafta önde gelen sanat platformlarından Avant Arte, CryptoPunks’ın yaratıcısı Yuga Labs ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık kapsamında Avant Arte, CryptoPunks sahiplerine eserlerinin fiziksel kopyalarını edinebilecekleri özel bir 48 saatlik kampanya başlattı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...