DAHA FAZLA

  Bloomberg’den McGlone: Bitcoin, Ekonomik Krizde Zararlı Çıkar!

  Bloomberg Intelligence‘ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in yakın gelecekte ne yönde ilerleyebileceğine dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

  BTC’nin Mevcut Durumu ve Olası Senaryolar

  Birçok analist ve yatırımcı, kripto paraların geleceğine dair olumlu ya da olumsuz tahminlerde bulunuyor. Ancak McGlone, Kitco News’e verdiği röportajda, diğer risk varlıklarının değer kazandığı bu dönemde bile BTC’de düşüş eğiliminin sinyallerini gördüğünü belirtiyor. McGlone’a göre BTC’nin bu düşüşünü yaşaması halinde, bu durum birçok yatırımcı için büyük kayıplara neden olabilecektir. Özellikle Bitcoin’in deflasyonist bir ortamda, hazine bonoları ve altın gibi varlıklarla benzer bir hareket paterni sergilemesi bekleniyor. Ancak bu beklenti henüz gerçekleşmiş değil.

  McGlone’un değerlendirmelerine göre BTC, yılın ilk çeyreğinde 31.000 dolara kadar yükseldi ve bu yükselişi borsa yatırım fonları (ETF) sayesinde gerçekleştirdi. Ancak bu zirve sonrasında 25.000-26.000 dolar bandına geriledi. Şu anda ise genel piyasa trendinin aksine bir zayıflık gösteriyor.

  Bitcoin haberleri

  Bitcoin’in Potansiyeli ve Gelecekteki Olası Fiyatı

  McGlone, Bitcoin’in mevcut durumunun “ekonomik sıfırlama” sürecinin bir işareti olabileceğini ifade ediyor. Bu, BTC’nin düşüş trendinin kısa vadede devam edebileceğini gösteriyor. Ancak, uzun vadede Bitcoin’in altı haneli bir fiyata ulaşabileceğine inanıyor.

  “Bence BTC, eninde sonunda 100.000 dolara ulaşacak”

  Ancak global ekonominin bir sıfırlama sürecine girmesi halinde, 2008 krizine benzer bir durgunluğun yaşanabileceğini, bu durumun BTC için de düşüşe sebep olabileceğini vurguluyor. Son olarak haberin yazıldığı anki piyasa değeriyle BTC, 26.079 dolardan işlem görüyor ve yatırımcılar bu kripto paranın gelecekte nereye varacağını yakından takip ediyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...