DAHA FAZLA

  Matrixport, Bitcoin’in (BTC) Gelecek Fiyatı İçin Çarpıcı Tahminlerini Açıkladı

  ABD televizyonlarında, Spot Bitcoin ETF’lerine başvuran şirketlerin reklamlarının yayınlanmaya başlaması dikkat çekiyor. Matrixport’un yaptığı bir araştırmaya göre, SEC’in Spot Bitcoin ETF’lerine onay vermesi durumunda Bitcoin‘in (BTC) fiyatının 50.000 doları aşması bekleniyor. Matrixport, 2024 yılının Ocak ayında bu ETF’lerin %95 ihtimalle onaylanacağını öngörüyor.

  Bitcoin Fiyatı 50.000 Doları Aşabilir mi?

  Matrixport, SEC’in Spot Bitcoin ETF’lerini onaylaması durumunda BTC fiyatının 50.000 doları aşacağını tahmin ediyor. Raporda, CME’nin Bitcoin vadeli işlemlerinin başlamasına ve bu onayın ardından Bitcoin fiyatındaki büyük yükselişe dikkat çekiliyor. SEC onayı sonrası, ürünün piyasaya sürülmesi süresinde Bitcoin fiyatının neredeyse %200 oranında arttığı belirtiliyor.

  matrixport 1 1 1140x665 1

  Matrixport’a göre Bitcoin, 8 Aralık’ta konsolidasyon sürecine girdi ve büyük bir kırılımın eşiğinde bulunuyor. Tarihsel verilere göre, Bitcoin genellikle Noel ve yılbaşı arasında %3 civarında değer kazanıyor, ancak 2011, 2013 ve 2020’de %22’ye varan yükselişler yaşandı.

  Matrixport, Spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunan şirketlerin ABD’deki TV reklamlarına başladığını ve bu reklamların Noel sırasında artacağını belirtiyor. Şirketler, Bitcoin ETF’leri konusunda liderlik için rekabet içindeler.

  Bitcoin ETF’lerine Yönelik Endişeler Devam Ediyor

  Fox Business Network’ün kıdemli muhabiri Charles Gasparino, Spot Bitcoin ETF’leri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gasparino’ya göre, şirketler SEC’in 8 Ocak 2024’ten sonra ilk Spot Bitcoin ETF’ini onaylayacağına inanıyor.

  Son zamanlarda, bazı şirketler Spot Bitcoin ETF başvurularında önemli bir değişiklik yaparak, ürünlerini “yalnızca nakit” modeline uygun hale getirdi. Bu, Spot Bitcoin ETF’lerinin diğer ETF’lere göre yalnızca nakit ile satın alınabileceği anlamına geliyor.

  Bu adım, SEC’in Spot Bitcoin ETF’leri aracılığıyla kara para aklanabileceği endişeleri nedeniyle alındı. Bu durum, SEC’in Bitcoin’e karşı temkinli yaklaşımını sürdürdüğünü gösteriyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...