DAHA FAZLA

  Milyarder Mark Cuban, Çifte Standartlar Konusunda SEC’e Seslendi!

  Milyarder yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’e yönelik dava açmasının, düzenleyici ile var olan “temel problemi” tebarüz ettirdiğini belirtiyor.

  Cuban, SEC’in Coinbase ile kolaylıkla iletişime geçerek, önde gelen Amerikan kripto para borsasının menkul kıymetler yasalarına uyması için bir yol haritası oluşturabileceğini ifade ediyor.

  “Eğer Coinbase ya da başka biri bu yola uymayı reddederse, yasal tartışmalardan dolayı dava açarlar. Onların yapması gereken, bir işletmeye ‘Bu davalara bak ve çözüm için bir hukuk danışmanı tut’ demektir.

  SEC’in bu konudaki temel sorunu budur. Şirketlerin uyumluluğa ulaşmalarına yardımcı olmak yerine, onları bu uyumluluğa ulaşmaya zorlamak istiyorlar.

  Onlar hukuk danışmanlarıyla çevrili. Hukuk danışmanları dava açmayı sever. Eğer daha çok [Küçük İşletme Sahipleri] gibi girişimcileriniz olsa, daha fazla uyumluluk, daha az dava ve daha iyi yatırımcı eğitimi ve koruması olurdu. Ancak eğer bu olursa, 2.000 SEC hukuk danışmanı işsiz kalır.”

  sec haberleri 1

  Cuban, SEC’in “Twitter’da her dakika binlerce mali dolandırıcılıkla” hiçbir şey yapmadığını iddia ediyor. Shark Tank’ın yıldızı, ayrıca düzenleyicinin tezgah üstü (OTC) işlem gören hisse senetlerindeki yatırımcıları yeterince koruyup korumadığını da sorguluyor.

  Büyük küresel kripto borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya SEC tarafından dava açıldığı haberi çıktıktan sonra Pazartesi günü kripto para birimlerinin fiyatları genellikle düştü. Düzenleyici, borsanın yatırımcı koruma ve menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini öne sürüyor.

  SEC, Binance davasını takiben Salı günü Coinbase’e dava açtı ve borsanın izinsiz bir menkul kıymetler borsası, broker ve değişim acentesi olarak faaliyet gösterdiğini iddia etti.

  Cuban ayrıca, SEC’in uyum konusunda istekli şirketlerle daha sıkı ilişkiler kurması durumunda yatırımcıları kötü niyetli aktörlerden daha iyi koruyabileceğini ileri sürüyor.

  “Günümüzde, hiç kimse SEC ile konuşmak istemiyor çünkü kimse Coinbase’in bulunduğu durumun benzerine düşme korkusuyla onlara güvenmiyor. Ne ölçersen onu alırsın.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...