DAHA FAZLA

  Lihtenştayn Başbakan’ına Göre Bitcoin İle Ödeme Gündemde!

  Lihtenştayn Başbakanı’nın, belirli kamu hizmetleri için Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye yönelik olası planlarını açıkladığı duyuruldu.

  Başbakan Risch Bitcoin Hakkında Konuştu

  Planın kesin zamanlaması belirtilmemiş olsa da, Alman haber ajansı Handelsblatt’a yakın zamanda yapılan bir röportajda Daniel Risch, “Bitcoin ödeme seçeneğinin yakında geleceğini” ifade etti.

  Maliye Bakanı olarak da görev yapan Risch, hükümetin Bitcoin ödemelerini kabul ettikten hemen sonra kripto parayı İsviçre frangına dönüştürmek isteyeceğini belirtti.

  bitcoin haberleri

  Başbakan, ülkenin kripto para yatırımlarına sıcak baktığını söyledi, fakat BTC‘nin uluslararası düzeyde hala yüksek riskli bir yatırım olduğunu vurgulayarak detaylara girmeden durdu.

  “Bitcoin gibi kripto varlıklar şimdilik oldukça riskli… Fakat bu değerlendirme değişebilir.”

  2019’da Lihtenştayn, “Kripto Vadisi” olarak bilinen Zug’da ofisleri bulunan Lihtenştayn Kripto Varlık Borsası (LCX) dahil, ülkeye kripto şirketlerinin gelmesini teşvik eden Lihtenştayn Blockchain Yasası’nı kabul ederek açık kripto düzenlemelerine öncülük eden ülkelerden biri oldu.

  Lihtenştayn’ın kripto teknolojisine olan bağlılığı, dünya çapında önde gelen kripto odaklı bankalardan biri olan Sygnum ve ülkenin müşterilerine kripto saklama hizmetleri sunan dijital altyapı sağlayıcısı Metaco gibi İsviçreli şirketlerle gerçekleştirdiği ortaklıklar sayesinde daha da pekişti.

  Lihtenştayn, kamu hizmetleri için BTC ödemelerini kabul ederek, geleneksel bankacılık sektörünü iyileştirmeyi ve kripto dostu bir ülke olarak konumunu daha da güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...