DAHA FAZLA

  Tom Lee, ETF Onayı Üzerine Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

  Fundstrat Global Advisors’ın Bitcoin boğası Tom Lee, Bitcoin’in mevcut fiyatlardan yaklaşık %420 artış yakalayabileceğini belirtiyor. Lee, yeni bir CNBC röportajında bu tahmininde, kripto paranın para politikasına bağlı olduğunu ve merkez bankası gevşemesi beklendiğinde, enflasyonun düşmesinden faydalanabileceğini ifade etti.

  Lee, şu yorumu yaptı:

  “Kripto para, merkez bankasının yapabileceği şeylere dayalı artık bir tahsis. Ve tabii ki, Bitcoin, bizim de bir spot BTC ETF’sinin SEC onayının potansiyelini görmeye başlayacağımız aşamada, bu katalizöre sahip.”

  bitcoin haberleri

  Bu deneyimli yatırımcı, spot tabanlı bir BTC borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının, BTC’nin fiyatını altı rakamlı bir seviyeye taşıyabilecek ana katalizör olabileceğine inanıyor. Lee, spot-ETF olmaksızın, Bitcoin’in gelecek yılki yarılanmasından sonra yukarı yönlü bir hareketi olabileceğini, ancak bunun tek başına BTC’yi 100.000 dolar işaretinin üzerine çıkarmak için yeterli olmayacağını belirtiyor.

  “Eğer Spot Bitcoin [ETF] onaylanırsa, talebin Bitcoin’in günlük arzından daha fazla olacağını düşünüyorum, ve bu nedenle takas fiyatı 150.000 doların, hatta 180.000 doların üzerinde bile olabilir… Yarılanma nedeniyle önümüzdeki yıl yukarı yönlü katalizörler var, bu nedenle arzda tekrar bir düşüş olacak, ancak bu, altı haneli bir fiyat getirmeyecek.”

  Bu durum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski yetkilisi John Reed Stark’ın bu hafta başlarında yaptığı yorumlarla örtüşüyor. Stark, Kasım 2024’te bir Cumhuriyetçi başkanın seçilmesi durumunda, spot tabanlı bir BTC ETF’nin muhtemelen SEC tarafından onaylanacağını ifade etti.

  Stark, şu görüşte bulundu:

  “Özellikle SEC’de kripto ile ilgili gelişen partizan ayrımı göz önüne alındığında, 2024’te bir Cumhuriyetçinin ABD Başkanı seçilmesi durumunda, SEC’e atanan Cumhuriyetçilerin listesi muhtemelen SEC’in kripto-uygulama çabalarını önemli ölçüde azaltmak ve bir Bitcoin spot ETF’sini onaylamaya çok daha açık olun. Diğer önemli kripto dostu düzenleyici önlemlerin alınması olasılığı çok daha yüksek.”

  Bu yorumlar, kripto paraların gelecekteki düzenleyici ortamının Amerika’da siyasi değişikliklere duyarlı olabileceğini gösteriyor. Aynı zamanda, Bitcoin için olumlu bir gelecek senaryosu, uygun düzenleyici ve ekonomik koşulların yerine gelmesi durumunda mümkün görünüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...