DAHA FAZLA

  JPEX, Varlıklarını 2 Yıl Kilitleyerek DAO Formuna Geçiyor!

  Kripto para ticaret platformu JPEX, kendi ekosistemini merkezi olmayan bir yapıya (DAO) dönüştürme niyetini ifade eden bir bildiri yayımladı. Bu yenilikçi adım, kullanıcıların varlıklarını iki yıl süreyle kilitlenen temettülere dönüştürebilmelerini sağlayacak.

  Bu bilgi, şirketin resmi blogunda 28 Eylül tarihinde gerçekleşen “DAO Ortaklık Temettü Programı” oylaması sonrasında paylaşıldı. JPEX yetkilileri, katılımcıların yaklaşık %68’inin bu yeni yönlendirmeyi onayladığını duyurdu.

  Kullanıcılara sunulan bu teklif, kilitlenen varlıklarını 1:1 oranında DAO temettüsüne çevirebilmeleri anlamına geliyor. Kullanıcılar ayrıca, bir yıl sonrasında varlıklarını dönüşüm sırasındaki fiyatın %30 değerine, ya da iki yıl sonunda tamamen geri almayı seçebilirler.

  Daha öncesinde JPEX yönetimi, bu programa katılanlara ekstra token ve işlem avantajları gibi ödüller vereceğini belirtmişti. Ayrıca, bu temettüler doğrultusunda borsanın ana token’ı olan JPEX Coin (JPC) da dağıtılacak.

  jpex 1

  JPEX’in bu stratejik hareketi, likidite sorunlarına rağmen kullanıcıları platformunda daha aktif olmaya ve varlıklarını bırakmaya yönlendirmeyi hedefliyor. Ancak bazı iddialar, bu dönüşüm sürecinin bazı kullanıcılar için önceden duyurulmadan gerçekleştirildiğini öne sürüyor. Bir kullanıcının, varlıklarının JPC gibi sınırlı bir likiditeye sahip tokenlere dönüştüğünü belirttiğine şahit olduk.

  “Tüm [Tether] USDT ve diğer kripto varlıklarım kayboldu.

  -JPEX Kullanıcısı”

  Bu reform hamlesi, JPEX’in Hong Kong polisi tarafından bazı bağlantıları nedeniyle sorgulanmasının ardından geldi. Bölge bazında, menkul kıymetler düzenleme kurumu, şirketi yetkisiz kripto işlemleri yapmakla itham etti.

  Polis yetkilileri Dubai merkezli bu borsanın, en az 2.300 kişiden toplamda 178 milyon dolar (yaklaşık 1,4 milyar $) değerinde varlık topladığını açıkladı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...