DAHA FAZLA

  FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried’ın Merakla Beklenen Dolandırıcılık Davası Ertelenebilir

  FTX‘in kurucusu Sam Bankman-Fried‘in çok konuşulan dolandırıcılık davası, avukatlarının yeterince inceleme yapabilmesi için ertelenebilir. Yargıç Lewis Kaplan, avukatların milyonlarca sayfa belgeyi incelemeye zamanları olmadığından şikayetçi olduğunu dile getiriyor. Yargıç Kaplan, davayı beş ay sonraya ertelemeyi ve Bankman-Fried’ın Bahamalar’daki sahtecilik suçlamalarıyla ilgili başka bir dava ile birleştirmeyi planlıyor.

  Yeterli Delil İncelemesi İçin Dava Ertelenebilir

  Kaplan, “Eğer sanık, durumu değerlendirebilmek için ek zaman istiyorsa, talepte bulunabilir.” diye açıkladı. Ancak, davanın yalnızca belgelerin sayısının fazla olmasından dolayı ertelenmeyeceğini, savunmanın bu konuda “gerçek ve beklenmeyen bir ihtiyaç” göstermesi gerektiğini belirtiyor.

  Sam Bankman Fried 1

  Erişilebilir Deliller ve Kefalet Durumu

  Yargıç ayrıca, çoğu delilin Bankman-Fried’ın kişisel Google hesabından geldiğini ve bu yüzden savcıların kötü niyetli olduğu iddiasının geçerli olmadığını vurguluyor. Bankman-Fried‘ın avukatları ise, önce müvekkilleriyle sınırsız bir şekilde görüşüp görüşemeyeceklerini sormuşlar, daha sonra da duruşması öncesinde serbest bırakılıp bırakılamayacağını gündeme getirmişlerdir.

  Önemli Tarihler ve Suçlamalar

  Eğer dava ertelenirse ve birleştirilirse, duruşma 3 Ekim 2023’ten 11 Mart 2024’e kadar sürecek. Bankman-Fried, müşteri fonlarını yanlış yönetmek ve FTX kripto borsasının 2022 yılındaki çöküşüyle ilişkili olarak milyarlarca dolarlık dolandırıcılıkla suçlanıyor. Eğer suçlu bulunursa, uzun yıllar hapis cezası alabilir.

  Bu dava, kripto dünyasında büyük bir yankı uyandırmış durumda ve Bankman-Fried‘ın geleceği şu an için belirsiz. Ancak, davanın ertelenip ertelenmeyeceği veya birleştirilip birleştirilmeyeceği henüz netlik kazanmamıştır.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...