DAHA FAZLA

  Dan Morehead, Kripto Paraların Hisse Senedi, Gayrimenkul ve Tahvillere Göre Üstün Performans Göstereceğini İddia Etti

  Pantera Capital’ın kurucu ortağı Dan Morehead, borsalarda bir düzeltmenin yakın olduğunu ve kripto para birimlerinin nispeten daha iyi performans göstereceğini öngörüyor.

  Morehead, bir sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada S&P 500 endeksinin “aşırı değerlendiğini” ve yaklaşık %23’lük bir gerileme beklentisi içinde olduğunu dile getirdi.

  4,2 milyar dolarlık fonu yöneten Morehead, Amerika’daki artan maaş enflasyonu ve işçi grevlerine yanıt olarak, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırma yolunda devam etmek zorunda kalabileceğini belirtiyor.

  Federal Rezerv’in sıkılaştırma politikasının hisse senetleri, tahviller ve emlak piyasalarında olumsuz baskı yaratacağını, bu nedenle en olumlu senaryonun fiyatların bir süre sabit kalması olduğunu ifade ediyor.

  Morehead, S&P 500 endeksinde önemli bir düzeltme ve borsa hisselerinin düşük performans sergilemesinin daha olası olduğunu vurguluyor.

  “Başka bir olasılık da, hisse senetlerinin uzun bir süre boyunca sabit bir fiyat seviyesinde kalmasıdır. Yaklaşık on üç yıl süren, hisse senetlerinin değer kazanmadığı iki dönem örneği verebilirim:

  Ağustos 2000 – Şubat 2013
  Kasım 1968 – Ağustos 1982

  Bu durum, benim için ‘en iyi senaryo’ olarak kabul edilebilir.

  Bunun yanı sıra, hisse senetlerinin genellikle yükselen faiz oranları ile ilişkilendirilen ortalama hisse senedi risk primine geri dönme ihtimalini de göz ardı etmemek gerekiyor.

  Bu iki dönemde, tahvil getirileri ortalama +%2,25 seviyesinde gerçekleşti. Eğer hisse senetleri bu şekilde yeniden değerlendirilirse, %43 düşüş yaşanabilir.

  Benim ana tahminim, altın fiyatlarının düşük kalacağı yönünde.”

  grf 123
  Kaynak: Dan Morehead/X

  Yatırımcı, hisse senetleri ve diğer riskli varlıkların muhtemelen durgun bir dönemden geçeceğini, ancak kripto para birimlerinin ve “gerçek emtiaların” bu süre zarfında daha iyi performans sergileyebileceğini belirtiyor.

  “Blockchain varlıkları için bu durumun anlamı nedir?

  Varlık yöneticileri ile sürekli iletişim halindeyiz. Eğer yatırımlarınızı tahvillere yönlendirmeyi düşünüyorsanız, bunun oldukça riskli olabileceğini söyleyebilirim. Gayrimenkul zaten zirve seviyelerden işlem görüyor. Hisse senetleri ise aşırı değerlenmiş durumda. Geriye kalan seçenekler ise gerçek emtialar ve blockchain varlıkları gibi sınırlı varlık sınıfları.

  Blockchain, trilyonlarca dolarlık bir varlık sınıfını temsil ediyor. Çoğu kurumun halen bu alanda neredeyse hiç maruziyeti yok. Onların bu alanda yatırımlarını birkaç yüzde noktasına çıkarmaları gerektiğine inanıyorum.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...