DAHA FAZLA

  ABD Kongre Üyesi: CBDC’ler Batı İçin Varoluşsal Bir Tehlike!

  Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler), finans dünyasında yeni bir devrim olabilirken, bazı politikacılar bu teknolojinin tehlikeleri konusunda alarm zili çalıyorlar. ABD Kongre Üyesi Warren Davidson, CBDC’lerin potansiyel tehditlerini ve Amerika’nın finansal geleceği üzerindeki etkilerini değerlendiriyor. İki ana bölümde, Davidson’un bu dijital para birimlerine karşı tavrı ve bunları yasaklama planları üzerine detaylara iniliyor.

  CBDC’lerin Distopik Bir Geleceği Tetikleme Tehlikesi

  Davidson, CBDC’lerin, hükümetlerin baskı ve kontrol aracı olarak kullanılabileceği bir geleceği kolaylaştırabileceği uyarısında bulunuyor. Ohio temsilcisi, dijital para birimlerinin parayı Batı uygarlığı için varoluşsal bir tehdit haline getirebileceğini ifade ediyor. Ayrıca, dijital para birimlerinin yasaklanması gerektiğine inandığını, çünkü Bitcoin gibi varlıkları tehdit ettiklerini ve finansal teknolojinin gelişimini engellediklerini söylüyor.

  CBDC haberleri

  Mevcut Projeler ve Merkezi Olmayan Finans Üzerindeki Etkileri

  Davidson, Ripple Labs dahil olmak üzere şu anda CBDC’ler üzerinde çalışan birkaç şirkete dikkat çekiyor. Kongre üyesi dijital para birimlerinin, merkezi olmayan finansın (DeFi) tam zıttı olduğunu belirtiyor ve bu teknolojinin benimsenmesini engellemeye yemin ediyor. Bu durum, +100’den fazla ülkenin, Çin’in izlediği ürpertici gözetim devleti teknolojisini araştırdığı, geliştirdiği veya uyguladığı bir dünyada daha da korkutucu bir hal alıyor.

  Davidson, dijital para birimlerinin finansal düzeni tehdit ettiği ve demokratik değerlerle çeliştiği konusunda kesin bir duruş sergiliyor. Bu yeni teknolojinin dünya genelinde ne gibi etkiler yaratabileceği, ilerleyen yıllarda daha da netleşecek bir soru olarak karşımıza çıkıyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...