DAHA FAZLA

  Cardano (ADA): Yeni Bir Yükseliş Rallisi Kapıda mı? İşte Bu Trendin Arkasındaki Sebepler!

  Cardano (ADA) fiyatı son zamanlarda dar bir aralıkta seyir izliyor, bu da piyasa katılımcılarının dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz ay %20’lik bir düşüş yaşayan ADA, şu anda 0,29 dolar civarında işlem görüyor. Bu düşüş trendi bazı yatırımcıları endişelendirse de, balinalar ve köpekbalıkları olarak da bilinir. Bu durgunluğa aldırmayarak daha fazla ADA biriktirmeye devam ediyor.

  Cardano Balinaları Birikime Devam Ediyor

  Kripto para analitik platformu Santiment‘e göre, Cardano’nun piyasa değerindeki %35’lik düşüş, yatırımcı duyarlılığını olumsuz etkilemiş gibi görünüyor. Ancak bu durum, ADA balinalarını ve köpekbalıklarını alım yapmaktan alıkoymuyor. Aksine, 100 bin doların üzerinde ADA bulunan cüzdan adreslerinin sayısı, 2022 Nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

  Santiment, bu durumu Twitter’da paylaştı ve şu ifadelere yer verdi: “Cardano yatırımcı duyarlılığı, 4 ay önceki zirvesinden %35 düşüş yaşamasına rağmen düşük seviyelerde seyrediyor. Ancak bu, balinaları ve köpekbalıklarını beklenenden daha az etkiledi. Şu anda 100 bin doların üzerinde değere sahip 25.294 ADA cüzdanı var, bu son 16 ayın en yüksek seviyesi.”

  cardano haberleri

  ADA’nın Gelecekteki Yükselişi Yakın mı?

  Bu birikim trendi, ADA‘nın yeni bir yükselişe hazırlandığına dair bir işaret olabilir. Bir kripto para analisti, 2018 ile 2020 yılları arasında benzer bir durumun yaşandığını, o dönemde ADA fiyatının 665 gün boyunca belirli bir aralıkta işlem gördükten sonra %2.985’lik sert bir artış yaşadığını hatırlattı.

  Şu anda ADA fiyatı, yaklaşık 329 gün boyunca 0,24 dolar ile 0,46 dolar arasında dalgalanıyor. Eğer tarih tekrar ederse, 2024 Şubat ayında yeni bir fiyat kırılımı yaşanabilir. Analiste göre,

  “Kripto piyasasında sabır genellikle ödüllendirilir.”

  Cardano ekosistemi de olumlu bir büyüme göstermeye devam ediyor. Son yayınlanan Messari raporu, Cardano’nun 2. çeyrek ortalama işlem hacminin %8,5 artışla 0,117 dolardan 0,126 dolara yükseldiğini belirtiyor. Ayrıca, ortalama günlük işlem sayısı da %2 artışla 67.500’den 68.800’e çıktı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...