DAHA FAZLA

  Cardano (ADA), Ağın 2 Haftalık Düşüş Trendini Kırarken Yatırımcıların İlgisini Çekiyor!

  Geçen hafta ADA’nın işlem hacmi %38 artış gösterdi. Ancak, Cardano’nun geliştirme faaliyeti istikrarlı bir düşüş yaşadı. Santiment’in verilerine göre, Cardano (ADA) son yedi günde %2,8’lik kazançlar elde ederek iki haftalık düşüş trendinden çıktı. Şu anda, merkezi olmayan hisse ispatı blok zincirinin yerel tokenı olan ADA, 0,3652 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu artış, ADA’nın işlem hacminin hafta boyunca %38 artmasından kaynaklanmaktadır ve güçlü bir talebi göstermektedir. Ancak, hafta boyunca kısa bir yükselişin ardından günlük aktif adres sayısının düşmesi, ağ etkinliği konusunda umut verici bir işaret değildir.

  Cardano

  Ayrıca, Cardano geliştiricileri ağın yeteneklerini geliştirmek ve genel kabulü artırmak amacıyla farklı projeler üzerinde çalışmaya devam ettiler.

  Haftalık Gelişmelerin Özeti

  ADA, 20 Mayıs’ta haftalık geliştirme raporunun son sürümünü yayınladı ve bazı önemli iyileştirmeleri özetledi.

  Çekirdek teknoloji üzerinde yapılan geliştirmelerde, ağ ekibi kök ve defter eşleri arasındaki geçişi iyileştirdi, Eclipse Evasion üzerinde çalıştı ve el sıkışma protokolünü geliştirdi.

  Fikir birliği ekibi, Ouroboros Genesis tasarımının uygulanmasına odaklanmaya devam etti ve daha fazla iyileştirme için araştırma ve ağ oluşturma ekipleriyle işbirliği yaparak meslektaşlarından destek aldı.

  Şu anda Ouroboros Praos üzerinde çalışan Cardano ağı, 2023 yılında Genesis’e geçmeyi planlıyor.

  Genesis’in temel özelliği, kullanıcıların ağa güvenli bir şekilde katılmalarını sağlamak için belirli eşlere güvenmek zorunda kalmadan blok zincirinin durumunu doğru bir şekilde yakalamalarına imkan tanımasıdır.

  Cardano’nun ölçeklenebilirliğini artırmayı hedefleyen yol haritasının bir parçası olarak, önemli başarılar elde edildi. Hydra Head adında, Cardano’nun ölçeklenebilirliğini desteklemek için tasarlanmış bir Layer-2 protokolü, ana ağda canlı hale getirildi.

  Hydra ekibi, geri alma işlemindeki tutarsızlıkları ele aldı ve daha fazla açıklık sağlamak için web sitesine Hydra düğüm mimarisi açıklayıcısı ekledi.

  Ayrıca Mithril ekibi, toplayıcı ve imzalayan düğümlerdeki genel veri türlerini imzalamak için çerçevenin uygulanmasını tamamladı.

  Hydra ve Mithril, Cardano’nun ağın ölçeklenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini artırmayı hedefleyen iddialı Basho yol haritasının bir parçasıdır.

  Cardano’nun ağ yükseltme çabaları takdir edilmekle birlikte, geliştirme faaliyeti geçen hafta istikrarlı bir düşüş gösterdi. Bu durum, yeni yatırımcıları etkileyerek iyileştirmeler için zaman çizelgelerini etkileyebilir.

  Cardano

  Bahisli ADA Sayısı Artışları

  ADA, merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki ilerlemesini sürdürdü.

  Geçtiğimiz hafta, Cardano ağında kilitli toplam değer (TVL) 400 milyonu aştı. DeFiLlama’ya göre, an itibarıyla 500 milyona doğru hızla ilerlemektedir.

  Cardano

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...