DAHA FAZLA

  Bloomberg Analisti Dikkat Çeken Bitcoin Uyarısı Yayınladı!

  Bloomberg Intelligence ünlü kripto analisti Jamie Coutts, Bitcoin’in küresel likidite krizinden dolayı risk altında olduğunu dile getirdi.

  Coutts, sosyal medya platformunda Bitcoin‘in temmuz ayının ortasında piyasadan “çekilme emaresi” gösterdiğini ve o dönemde 29.500 dolarlık bir değerle, şuanki fiyatından %11 daha yüksek olduğunu belirtti.

  “Modelimizde, Bitcoin 29.500 dolarda negatif trend içinde görünüyor.”

  grf 99
  Kaynak: Jamie Coutts/X

  Şu an itibarıyla Bitcoin, 26.187 dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Jamie Coutts’a göre, Bitcoin’in fiyatında gerçek bir yükseliş için küresel likiditenin genişlemesi gerekiyor.

  “Küresel likidite (para arzı ve merkez bankası bilançoları) daralmasına rağmen hâlâ olumsuz. Bu trend değişmedikçe Bitcoin’de ciddi bir yükselme beklemek zor.”

  grf 8
  Kaynak: Jamie Coutts/X

  Coutts, ABD’nin likidite durumu hakkında ise, şu şekilde yorum yaptı:

  “ABD likidite endeksi artış gösterse de, bu hareket oldukça stabil. Esas olarak bu, önemli bir artış olmadan sadece ‘gürültü’ olarak değerlendirilebilir. Bu, Federal Reserve’den radikal bir politika değişikliği olmadıkça değişmeyecek.”

  grf 7
  Kaynak: Jamie Coutts/X

  Bununla birlikte analist, ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) olası onayını, kripto sektörü için olumlu bir etmen olarak görüyor. Ancak Coutts’a göre, kurumsal yatırımcıların bu fonlara olan ilgisi, genel likidite seviyeleri iyileşene kadar sınırlı kalabilir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...