DAHA FAZLA

  BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin ve Kripto Paranın Yatırımcıların Kaliteye Yöneliminde Etkili Olacağını Vurguladı

  Finans devi BlackRock CEO’su Larry Fink, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların, jeopolitik gerilimlerin arttığı bu dönemde güvenilir varlık olarak ön plana çıkabileceğini belirtiyor.

  Ünlü CEO, son dönemde yapılan bir televizyon mülakatında, Bitcoin’in son zamanlardaki artışının, yatırımcıların kripto parayı bir kriz döneminde değer saklama aracı olarak görmeye başladığının işareti olabileceğini vurguluyor.

  “Bu artışın, kripto paralara olan ilginin artmasının sadece bir sonucu olduğunu düşünmüyorum. Global ölçekteki müşterilerimiz bize kripto paraların önemini sıkça dile getiriyorlar.

  Bu artışın, sadece basit spekülasyonlardan ibaret olmadığını düşünüyorum. Görüşüme göre, son dönemde yaşanan İsrail krizi ve küresel terör olayları, insanların daha kaliteli yatırım araçlarına yönelmesine sebep oluyor. İnsanlar, ister devlet tahvillerinde, ister altında ya da kripto paralarda olsun, daha güvenilir varlıklara yatırım yapmayı tercih ediyor. Ve bu kripto paraların bu alanda önemli bir rol oynayabileceğini düşünüyorum.”

  Larry Fink

  Hafta başında, Amerika’daki bir denetim kuruluşunun, bu finans devinin Bitcoin temelli bir yatırım fonu önerisine onay verdiği yönündeki yanıltıcı haberlerin ortaya çıkmasının ardından, Bitcoin’in değeri kısa bir süreliğine 30.000 doları aştı.

  Haberin yazıldığı sırada Bitcoin’in değeri 28.448 dolar seviyelerinde.

  Genel bir değerlendirme yapacak olursak, bu CEO, insanların global olaylardaki olumsuz gelişmelerle meşgul olduğunu, yapay zeka (AI) ve teknolojik ilerlemenin dünyamızı nasıl dönüştürebileceğinin göz ardı edildiğini ifade ediyor.

  “Dünyada gerçekleşen olumlu gelişmelere yeterince odaklanmıyoruz. Teknolojik ilerlemenin, özellikle yapay zeka ve robot teknolojisinin, global ekonomiyi nasıl etkileyebileceğini düşünmeliyiz. Bu yeni teknolojik dönüşüm, daha fazla iş imkanı ve üretim tesisi oluşturma potansiyeline sahip.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...