DAHA FAZLA

  Bitcoin Zincir Üstü Verileri Nadir Bir Yükseliş Sinyali Verdi!

  Bitcoin (BTC), dijital para ekosistemindeki en büyük toparlanmayı yaşayarak ayın başından beri değer kazanmış durumda. Öncü kripto para birimi, boğaların desteklediği ardışık yükseliş trendlerinin etkisiyle geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesi olan 31.000 doların üzerine çıkmayı başardı.

  Zincir Üstü Sinyal Daha Fazla Yükseliş Öneriyor

  BTC’nin mevcut fiyatı 30.597,40 $ olarak belirlenmiştir. Glassnode adlı kripto piyasası analitik sağlayıcısının verilerine göre, BTC’nin 25.000 $ seviyesinden 30.000 $’ın üzerine çıkması, 1,8 milyondan fazla Kısa Vadeli Sahip (STH) koinin kâra geçmesini sağladı.

  Bu kârlı adresler, kısa vadeli tedarik kategorisinde BTC’nin %96,9’unu temsil etmektedir.

  Bu sinyal, umut verici birçok olumlu gelişmenin altını çiziyor. Bir varlığı çevreleyen korkunun azalmasıyla birlikte genel olarak daha fazla sermaye girişi görülebilir. Bitcoin, son fiyat toparlanması ve aylar içindeki önemli direnç noktalarının yeniden test edilmesiyle bu duruma uyuyor ve bu nedenle daha fazla tüccar kendini daha güvende hissedebilir.

  Ancak zincir üstü verilere göre, Bitcoin’in ticaret hacmi hala %42 oranında düşmüş durumda, bu yüzden henüz bu yükseliş duygusunu tam olarak yakalayamadık. Ancak günlük alım hacminin mevcut fiyat ivmesine yetişmesi durumunda, yakın vadede önemli bir sıçrama bekleyebiliriz.

  İşte Olumlu Temeller

  Zincir üstü ve teknik içgörüler, öngörülen büyüme tezini desteklerken, yakın vadede Bitcoin’in büyümesini destekleyecek bir dizi olumlu temel faktör bulunmaktadır. Örneğin, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock ve diğer para yöneticileri, BTC ETF ürününe ilişkin başvurular yaparak duyarlılığı artırmaya yönelik adımlar atmaktadır. Ayrıca, Tether’in BTC madenciliğine yönelik yatırımlar gibi gelişmeler de olumlu bir etki yaratmaktadır.

  Buna ek olarak, çoğu uzun vadeli yatırımcı, MicroStrategy gibi örneklerde olduğu gibi Bitcoin’lerini satmamaktadır. Bu uzun vadeli tutma taahhüdü, genel arzı azaltabilen olumlu bir eğilimi yansıtmaktadır. Bitcoin’i çevreleyen bu olumlu haberlerin birleşmesi, orta ve uzun vadede boğa sinyallerini güçlendirmektedir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...