DAHA FAZLA

  Bloomberg Uzmanı McGlone: Bitcoin, Büyük Bir Tehlike Karşısında %60’a Varan Kayıplar Yaşayabilir!

  Bloomberg Intelligence’in baş makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) fiyatında %60’a kadar bir gerileme riskinin olduğuna dikkat çekiyor.

  McGlone, Bitcoin için en kritik etkenin sürdürülebilir likiditenin olmaması ve global oranların “ekonomik durgunluk belirtilerine karşın” artmaya devam etmesi olduğunu belirtiyor.

  Stratejist, 2023 yılı sonuna dek Amerika’da bir ekonomik durgunluğun kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Bitcoin için kritik destek seviyesinin 30.000 dolar olduğunu vurgulayan McGlone, bu kripto paranın “10.000 dolara doğru potansiyel bir düşüş riski” taşıdığını ifade ediyor.

  bitcoin haberleri

  McGlone, kripto piyasası genelinde en büyük tehdidin, ekonomik durgunluktan kaynaklanan borsa gerilemeleri olduğuna inanıyor.

  “Kripto varlıkların 3. çeyrekteki performansı, ya ekonomik toparlanma belirtisi ya da bir durgunluk sinyali olabilir. 2023’te riskli varlıkların artışıyla birlikte, eğilimin durgunluk yönünde olduğunu düşünüyoruz. ABD ve Avrupa’daki ekonomik sıkıntı belirtileri ve Çin’deki emlak sektöründeki deflasyonist trendlere rağmen birçok merkez bankası sıkılaştırma politikalarını sürdürüyor.

  Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’nin (BGCI) gösterdiği nispeten zayıf performans, faizsiz bir dönemde yükselen bir varlık kategorisinin gerçek dinamiklerini ortaya koyuyor olabilir. 1987’de ani bir artış gösteren ABD Hazine tahvil getirileri, büyük çöküşten hemen önce zirve yapmıştı; 2008 Temmuz’unda ham petrol zirve yapmıştı. Aralarında benzerlikler fark ediyoruz. Bitcoin’in dalgalı hareketleri, Federal Reserve’in politika değişikliklerinden önce gerçekleşti, bu da kriptonun öncü bir gösterge olabileceğini ve likiditenin nasıl desteklenebileceğini işaret ediyor.”

  Bu yazı yazıldığı sırada, BTC’nin değeri son 24 saatte %1,33 artarak 27.705 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...