DAHA FAZLA

  Bitcoin, TÜFE Verileri Öncesinde Sessiz Sedasız İlerliyor: Neler Oluyor?

  Yatırımcılar ABD’nin enflasyon raporunun Çarşamba günü açıklanmasını beklerken Bitcoin (BTC) yatay bir seyir izledi ve 27.000 $ seviyelerinde kaldı.

  CoinDesk verilerine göre, son 24 saatte en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimi, %0,2 düşüşle 27.560 $ civarında işlem gördü.

  Bitcoin analiz
  Bitcoin Analiz

  Döviz borsası Oanda’nın tecrübeli piyasa analisti Edward Moya, Salı günü kaleme aldığı bir notta, “Son birkaç haftadır makro zeminin büyük ölçüde sabit kalmış olsa da, yatırımcıların Binance borsasına ve insanların soğuk cüzdanlarda kripto para birimlerini ne ölçüde güvende tuttuklarına odaklanacaklarını” belirtti.

  Wall Street riski Bitcoin’i düşürebilir

  Moya’nın yazısında şu ifadelere yer verildi: “Bitcoin şu anda işlem aralığında sıkışmış durumda görünse de, Wall Street’te herhangi bir risk azaltma anı yaşanırsa, bu durum kripto para birimlerinin Mart ayındaki en düşük seviyelerine doğru düşmesine sebep olabilir.”

  Salı günü, ikinci büyük kripto para birimi olan Ether (ETH) yaklaşık %0,4 oranında bir düşüşle 1.844 $ civarında alıcı buldu. Diğer dijital varlıklar arasında, Bitcoin Cash’in BCH’si gün içinde %9’un üzerinde bir artışla 121,29 $ civarında işlem gördü. Ayrıca, Lido’nun yönetişim tokenı LDO, kısa bir süre önce %6’lık bir artışla 1,85 $ seviyesine yükseldi.

  Bitcoin analiz
  Bitcoin Analiz

  Kripto piyasaları artarken, hisse senetleri karışık seyirde

  Genel kripto para piyasasının performansını ölçen CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) ise gün içinde yaklaşık yüzde yarım puan artış gösterdi. Çarşamba günü, Tüketici Fiyat Endeksi (Nisan ayı TÜFE) öncesinde hisse senedi piyasaları karışık bir seyir izledi. S&P 500 ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite sırasıyla %0,4 ve %0,6 oranında bir düşüşle kapandı. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması (DJIA) ise %0,1 oranında bir düşüş kaydetti.

  Tahvil piyasalarında ise, 2 yıllık Hazine tahvilinin faizi 2 baz puan artarak %4,02 seviyesine yükseldi. 10 yıllık Hazine tahvilinin faizi ise Pazartesi gününe kıyasla neredeyse yatay bir seyir izleyerek %3,52 seviyesine ulaştı.

  Tüm yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın Haziran ayındaki bir sonraki politika toplantısında ne yapacağına dair ipuçları aramak için TÜFE verilerini yakından takip ediyor. Fed, bu ayın başlarında Federal Fon oranını 16 yılın en yüksek seviyesine çıkarmak için 25 baz puanlık bir artışı onaylamıştı. Bu nedenle, yatırımcılar TÜFE verilerinin, Fed’in ilerideki faiz artışlarına yönelik planlarını açıklamasına yol açıp açmayacağını görmek için dikkatle takip edecekler.

  CoinDesk ile yaptığı bir röportajda, Kanadalı kripto varlık yöneticisi 3iQ’nun araştırma başkanı Mark Connors, son bankacılık krizinde Fed’in sorumluluğunu üstlendi ve kurumun “tasarım gereği hem yangın çıkaran hem de söndüren” olarak nitelendirildiğini belirtti.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...