DAHA FAZLA

  Bitcoin Analiz: SEC Davası Sırasında BTC Fiyat Tahmini!

  Bitcoin Fiyat Tahmini: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) liderliğini Kripto karşıtı olarak bilinen Gary Gensler’ın yapması, Binance ve Coinbase gibi büyük kripto borsalarına yönelik eylem, Bitcoin’in önemli bir dönüm noktasına doğru ilerlemesine neden oldu.

  Yatırımcılar, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının en az bir hafta boyunca yatay bir seyir izlemesini bekliyor. Bununla birlikte, Bitcoin, Coinbase ve Binance davaları, yaklaşan TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi), ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi), önümüzdeki hafta ABD Merkez Bankası Faiz Oranı Kararı ve ABD Hazinesi’nin T-bonolarının ihraç edilmesi gibi faktörlere rağmen yükseliş eğilimini koruyacak.

  BTC Fiyatı Dönüm Noktasına Yaklaşıyor

  Haftalık zaman diliminde, Bitcoin’in fiyatı haftalık 200-EMA’dan yükseliş göstererek sıçrama yapmaktadır. Ayrıca, çapraz direnç ve ufuk desteği bir üçgen oluşturuyor ve BTC fiyatı yükseliş için zirveye yaklaşmaktadır.

  Bitcoin

  Önümüzdeki haftalarda BTC fiyatının genellikle yatay bir hareket sergileyeceği görünmektedir. Fiyat, Temmuz veya Ağustos başında beklenen üçgenin zirvesine yaklaştığında yükseliş hareketine başlayabilir.

  Günlük zaman diliminde, BTC fiyatının bulutun altını yeniden test etmesi beklenmektedir. Ayrıca, Bitcoin’in günlük 200EMA’dan bir sıçrama yapması öngörülmektedir. Bu noktaya kadar, fiyat hareketi çoğunlukla piyasa faaliyetlerine ve makro faktörlere bağlı olacaktır. Ancak, BTC fiyatının Ağustos’tan önce 30.000 dolar seviyesini aşması pek olası görünmemektedir.

  Bitcoin

  Binance ve Coinbase davalarından sonra, balinaların dalma eğilimini satın almaya başladığı gözlemleniyor. Popüler analist Credible Crypto, Bitcoin’in 27.500 dolar seviyesini geri kazanması durumunda, tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlemeye devam edeceğini tahmin ediyor.

  Haftalık Bitcoin ve Ethereum Fiyat Tahmini

  ABD Hazine Bakanlığı’nın üçüncü çeyreğin sonuna kadar 1 trilyon dolarlık hazine bonosu çıkarması bekleniyor, bu da Bitcoin ve Ethereum fiyatlarını baskı altında tutmaya devam edeceği anlamına geliyor. T-bonolarının neden olduğu ABD doları likiditesinin azalması, öncelikle borsaları kripto piyasasından daha fazla etkileyecektir.

  TÜFE, ÜFE ve ABD Fed Faiz Oranı Kararı gibi 13 ve 14 Haziran tarihlerinde açıklanacak veriler, önümüzdeki birkaç hafta için piyasa tepkisini belirlemede tüccarlara yardımcı olabilir. ABD Federal Rezervi, Haziran ayında faiz artırımı yapmayacağını ima etmektedir. CME FedWatch Aracı, Fed’in politika faizini değiştirmeden tutma olasılığını %70 olarak göstermektedir.

  Bu süre zarfında, hareketsiz kalan bir cüzdan 10 yıldan uzun bir süre sonra 1.432,93 BTC değerinde 37,8 milyon doları yeni bir adrese aktarmıştır.

  BTC fiyatı son 24 saatte %2 düşüş yaşamış ve şu anda 26.410 dolar seviyesinden işlem görmektedir. ETH fiyatı ise şu anda 1.839 dolar seviyesindedir. Son 24 saat içindeki en düşük ve en yüksek değerleri sırasıyla 1822 dolar ve 1874 dolar olarak kaydedilmiştir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...