DAHA FAZLA

  Bitcoin (BTC) Ağ Sorunları Sırasında 27 Bin Dolara Düşerken 25 Bin Dolara Düşüş Yakın mı?

  2023 yılının başından beri Bitcoin’in fiyatı yükselişteydi. Ancak, son zamanlarda 30.000 $ direnç seviyesinden net bir şekilde reddedildi ve tersine dönmeye işaret eden belirtiler göstermeye başladı.

  Teknik Analiz

  Günlük Grafik

  Bitcoin fiyatı, 30.000 dolarlık direnç seviyesini aşamadığı için şu anda konsolidasyon döneminde. 50 günlük hareketli ortalama şu anda destek sağlıyor ancak 28.000 dolar seviyesine doğru bir aşağı yönlü kırılma yaşanıyor.

  Eğer düşüş devam ederse, 25.000 dolar seviyesi bir sonraki olası destek seviyesi olacak ve ardından 22.000 dolar civarında seyreden 200 günlük önemli hareketli ortalama hedeflenebilir. RSI son zamanlarda %50 eşiğinin altına düştü ve momentum düşüş yönünde değişirken kısa vadede potansiyel bir düşüşe işaret ediyor.

  Bitcoin

  4 Saatlik Grafik

  Fiyatın 30.000 $ ile 28.000 $ arasında dar bir aralıkta hareket ettiği ve şu anda 28.000 $ seviyesini test ettiği 4 saatlik grafikte görülmekte. Eğer fiyat bu seviyeyi kırarsa, yakın gelecekte 25.000 $ bölgesine doğru hızlı bir düşüş bekleniyor.

  Ancak RSI göstergesi aşırı satış bölgesine yaklaşıyor ve fiyatın 28.000 $ seviyesinden toparlanarak tekrar 30.000 $ direncine doğru ilerleme olasılığı artıyor. Ancak, genel olarak düşüş senaryosu hem günlük hem de 4 saatlik zaman dilimlerinde daha olası görünüyor.

  Bitcoin

  Zincir Üzeri Analizi

  Pazar günü Bitcoin işlemlerindeki artış, madencilere ödenen ücretlerin önemli ölçüde artmasına neden oldu. Bu durum ayı piyasalarında nadir görülürken, boğa piyasası zirvelerinde sıkça görülür.

  Taproot güncellemesiyle NFT’ler ve BRC-20 jetonları da Bitcoin blok zincirine dahil edilebildiğinden, artan kullanım işlem ücretleriyle ilişkilendirilebilir. Bu durum rutin işlemler için bir dezavantaj olsa da, madencilik kazançları için avantaj sağlar.

  Ayrıca, bu değişiklik zincir üstü metriklerde de değişikliklere neden oldu ve aktif adres ve işlem sayısında önemli bir artışa yol açtı. Bu olumlu işaretler boğa piyasasının başlangıcına işaret edebilir.

  Bitcoin

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...