DAHA FAZLA

  Arthur Hayes, Bitcoin’in Yükseliş Sebebini Açıkladı!

  BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, teknoloji sektöründeki hızlı gelişmelerin Bitcoin‘in (BTC) değerini %2.400 oranında artırabileceğini öngörüyor.

  Hayes, son blog yazısında, yapay zekanın (AI) önümüzdeki 10 yıl boyunca Bitcoin’in değerindeki büyük artışı tetikleyeceğini belirtiyor.

  Hayes, yapay zekanın, blockchain teknolojisinin sunduğu şeffaflık ve değiştirilemez kurallar gibi özellikler nedeniyle doğal bir eğilim göstereceğini ifade ediyor.

  “Yapay zeka, insanların ‘yasalarını’ anlamayan ve insan olmayan bir varlık olduğu için, bu platformdan dışlanma riski yüksektir ve bu istenmeyen bir durumdur. Yapay zekalar, kimin ne için ödeme yaptığına bakılmaksızın, açık ve şeffaf kuralların uygulandığı bir dijital ödeme sistemine ihtiyaç duyar. Tek bir varlığın keyfi olarak oyunun kurallarını değiştirebileceği bir durum olamaz.

  Yapay zekanın, bir ödeme sistemini kendi iradesine göre kontrol etmek için bir ordusu henüz yok. Sistem, baştan itibaren sansüre karşı dirençli olmalıdır. Uygun bir ödeme sistemi, yalnızca halka açık veya özel bir blockchain tarafından sağlanabilir. Bir blockchain’in kuralları, açık ve şeffaf bir kodda belirlenir. Bu nedenle, bu tür bir dijital ödeme sistemi, yalnızca yapay zekalar tarafından kullanılabilir.”

  bitcoin haberleri

  Hayes’e göre yapay zeka, muhtemelen Bitcoin tarafından karşılanabilecek bir dijital ödeme sistemine ihtiyaç duyuyor.

  “Bitcoin, bu nedenle herhangi bir yapay zeka için mantıklı bir para birimi seçeneğidir. Tamamen dijital, sansüre karşı dirençli, muhtemelen kıt ve değeri tamamen elektrik maliyetine bağlıdır. Bugün, Bitcoin’e bu özellikler açısından rakip olabilecek bir şey yok.”

  Hayes, yapay zekanın önümüzdeki yıllarda ekonomik büyümeyi hızlandıracağını belirtiyor ve yapay zekanın önümüzdeki on yıl içinde küresel GSYİH’nın %5 ila %50’sini oluşturabileceğini öngören bir model sunuyor.

  Eğer AI ekonomisi, Bitcoin’i temel ödeme sistemi olarak benimserse, Hayes, BTC’nin mevcut 30.301 $’lık fiyatından %2.410’luk bir artışla 760.591 $’a kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

  “Unutmayın, eğer piyasa, varsayımlarımın gelecekte doğru olabileceğine inanırsa, Bitcoin ağının büyümesi için ekstra ödeme yapacaktır. En büyük kazanç, piyasa fiyatının ‘asla olamaz’ durumundan ‘belki olabilir’ durumuna geçtiğinde elde edilir.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...