DAHA FAZLA

  Analist Nicholas Merten Bitcoin Uyarısında Bulundu

  Kripto para uzmanı Nicholas Merten, Bitcoin‘in (BTC) şu an için 29.000 dolarlık seviyede durduğu ve bu durumun 2022’nin en düşük değerine düşme olasılığını artırdığı uyarısında bulunuyor.

  DataDash programının sunucusu olan Merten, 511.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in önemli bir direnç noktasına yaklaştığını ve bu durumun sert bir düşüşe yol açabileceğini belirtiyor.

  “Bitcoin, genellikle 28.000-32.000 dolar arasında bir direnç kanalında kalıyor. Bu, son döngüde alıcıların genel olarak destek verdiği ve Haziran 2022’de kırıldığından bu yana direnç olarak işlev gören fiyat aralığı. Ancak, fiyatların birikmeye başladığını ve alıcıların çoğaldığını gördük. Haziran-Kasım döneminde, 2021 Haziran ayındaki alımların bir kısmını da içeren bu alçalan potansiyel destek kanalından, yeni bir kısa vadeli kanal başlatıldı – potansiyel olarak uzun vadeli bir kanal da olabilir, bu konuda hala esneğiz – ve burada daha yüksek düşük ve yüksek seviyelerle FTX’in çöküşünden bu yana Ekim ve Kasım aylarında yükseliş eğilimindeyiz.

  Bu genellikle boğaların kendini güçlü hissettiği bir bölge… Bitcoin hala olumlu bir trendi sürdürüyor. Ancak, bu trend dönüşü için göstergeye göre sadece birkaç yüz dolar uzaktayız. Üstelik, bu direnç kanalından çıkmaya çok yakınız ve bu durum, bir tedarik bölgesi olduğunu, yani bu alanın yeni bir destek oluşturmak yerine direnç oluşturduğunu teyit ediyor.”

  bitcoin haberleri

  Merten’e göre, eğer Bitcoin‘in trendi tersine dönerse, kripto para birimi 2023 sonu veya 2024’ün ilk çeyreğinde (Q1), 2022 piyasasının en düşük seviyesi olan 16.000 doların altına düşebilir.

  “Eğer buradaki yükseliş kanalını koruyamaz ve bu uzun vadeli direnç bandını kıramaz ve momentum göstergemiz kırmızıya dönerse, aslında bu uzun vadeli alçalan birikim kanalını yeniden ziyaret edeceğiz ve bu durum, yıl sonundan önce veya 2024’ün ilk çeyreğinde Bitcoin için üçüncü bir düşük seviye elde edeceğimiz anlamına gelebilir.”

  Bitcoin, son 24 saatte %0,3’lük bir artışla 29.322 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...