DAHA FAZLA

  Analist Benjamin Cowen, Litecoin Hakkında Uyarıda Bulundu

  Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) hakkındaki tahminlerini güncelliyor ve Litecoin (LTC) hakkında, halving olayının ardından bir uyarı yapıyor.

  Cowen, 754.600 Twitter takipçisine, eş-düzeyli ödeme ağı olan Litecoin’in, Çarşamba günü gerçekleşen ve madencilik ödülleri yarıya düşen halving olayının ardından fiyatında düşüş yaşanabileceğini aktardı.

  “LTC, halving yılı olan Haziran/Temmuz döneminde zirveyi görmeye ve ardından halving dönemine girme eğiliminde, bu durum bir ay önce konuşuldu. Tarihsel verilere göre, halving sonrası yıl olan 2025’e kadar Litecoin ile ilgili beklentilerinizi düşürmeniz gerektiğini gösteriyor”

  grf 1
  Kaynak: Benjamin Cowen/Twitter

  Görsel analizine göre, Litecoin tarihsel olarak bir halving olayından iki ay önce ralli yapar ve ardından yaklaşık bir yıl boyunca düşüş gösterir, daha sonra bir yıl sonra yeni bir ralli başlar.

  Bu makale yazılırken, Litecoin son 24 saatte %6,8 değer kaybederek 87,46 dolardan işlem görüyor.

  Bitcoin konusunda, Cowen, altcoin piyasasındaki likiditenin BTC’ye dönüşümünün, toplam altcoin piyasa değerinin azalması (TOTAL3) göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin’in yükselişini desteklediğine inanıyor.

  “Altcoinler düşerken BTC yükseldi. Bu, BTC rallisinin büyük ölçüde altcoinlerin BTC’ye dönüştürülmesiyle tetiklendiği teoriyle uyumlu. Tarihsel olarak, halving öncesi yılda, altcoin likiditenin BTC’nin rallisini sürdürmek için artık yeterli olmadığı bir dönüm noktasına ulaştık”

  grf 2
  Kaynak: Benjamin Cowen/Twitter

  Cowen’ın analizine göre, hem TOTAL3 piyasa değerindeki düşüş hem de Bitcoin hakimiyetindeki (BTC.D) artış, bu teoriyi destekliyor.

  Cowen, ayrıca tarihsel fiyat hareketlerini dikkate alarak, bir Bitcoin piyasası düzeltmesi konusunda uyarıyor.

  “Son üç halving öncesi yılda, Bitcoin, Ağustos/Eylül aylarında boğa piyasası destek bandının altına düştü… Bu sefer olacağı garantisi yok, ama kesinlikle yüksek bir olasılık var”

  grf 34
  Kaynak: Benjamin Cowen/Twitter

  Cowen, Ağustos ayında bir Bitcoin düşüşünün, halving öncesi yılların tarihsel ortalama getirileri tarafından da desteklendiğini belirtiyor. Cowen’a göre, Ağustos ayı benzer bir trend izlerse, Bitcoin, % -20’den fazla bir yatırım getirisi bekliyor olabilir.

  grf 5
  Kaynak: Benjamin Cowen/Twitter

  Bu yazı yazılırken Bitcoin, son 24 saatte %1,8 düşüşle 29.187 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...