DAHA FAZLA

  ABD Hükümeti Binance Üzerindeki Etkin Denetimi Artıracak

  ABD’nin önde gelen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önceki dönemlerdeki bir üst düzey yetkilisinin ifadelerine göre, Binance, ABD hükümeti ile var olan savunma anlaşması çerçevesinde artık daha sıkı bir denetime maruz kalacak.

  Bir önceki ayda, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, ABD yasalarını çeşitli şekillerde ihlal ettiğini kabul ederek 4 milyar doların üzerinde bir para cezası ödeme kararı aldı. Bu ihlaller arasında kara para aklama, yaptırım ihlalleri ve kayıt dışı finansal işlemler bulunuyor.

  Binance, aynı zamanda denetim sürecinin düzgün işleyişini sağlamak ve ilerlemeyi raporlamak üzere bir denetleyici atamayı da kabul etti.

  Binance abd

  SEC’in İnternet Uygulama Ofisi’nin eski başkanı John Reed Stark, ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) son zamanlarda yayımlanan belgelerine işaret ederek, denetleyicinin yetki alanının olağanüstü geniş ve kapsamlı olduğunu ve Binance’in sorumluluklarını açıklamak için 13 sayfalık bir dokümana ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

  Stark’ın vurguladığına göre, Binance denetleyiciye şirketler, belgeler ve kaynaklara tam erişim sağlamalı, ayrıca denetleyicinin istediği tüm bilgileri, belgeleri, kayıtları, tesisleri ve çalışanlara erişimi kolaylaştırmalı. Binance ayrıca şirketler, eski çalışanlar, acenteler, aracılar, danışmanlar, temsilciler, distribütörler, lisans sahipleri, yükleniciler, tedarikçiler ve ortak girişim ortaklarına denetleyicinin erişimini sağlamak için gerekli çabayı göstermeli.

  Denetleyici, belirli durumlarda bulgularını Binance ile paylaşmayı tercih etmeyebilir ve bazı durumlarda olası usulsüzlükleri doğrudan Binance yerine hükümete bildirmesi gerekebilir.

  Stark, Binance’in artık ABD Mali Suçlarla Mücadele Ağı (FinCEN) tarafından uygulanan gözetimler ve DOJ denetimiyle birlikte daha önce hiçbir global finans şirketinin maruz kalmadığı bir denetim ve gözetim altında olduğunu ifade ediyor. Bu tür bir DOJ/FinCEN denetiminin ve gözetiminin genişliği ve kapsamı, küresel finans alanında eşi benzeri görülmemiş bir durum olarak değerlendiriliyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...