DAHA FAZLA

  ABD Ekonomisi: Fed’in Hamlesi Ne Yönde?

  ABD ekonomisinin güçlü performansı, birçok ekonomist ve analistin dikkatini çekiyor. Federal Rezerv’in sıkılaştırma politikaları, bazı ekonomik göstergelerin zorluklarına rağmen, ABD’nin ekonomik açıdan parlak bir yıldız olmaya devam ettiğini belirtiyor.

  Roubini’nin Gözünden ABD Ekonomisi

  Ünlü ekonomist Nouriel Roubini, yakın zamanda Bloomberg Televizyonu’yla yaptığı röportajda, diğer ekonomik büyük oyuncuların zorluk yaşamasına rağmen, ABD’nin sağlam bir yol izlediğini belirtti.

  “Özellikle parasal sıkılaştırma oranları dikkate alındığında, bazı ekonomilerin bu direnci göstermesi beklenmedikti. Ancak ABD bu konuda en öne çıkanı!”

  Çin ve Avro Bölgesi gibi diğer büyük ekonomik güçlerin karşılaştığı sorunlara değinen Roubini, ABD’nin küresel ekonomideki olumlu konumunu vurguladı.

  Federal Rezerv (Fed) Haberleri

  Fed’in Gelecekteki Politikaları

  ABD ekonomisinin sürekli büyümesi, Federal Rezerv’in para politikaları üzerinde baskı oluşturabilir. Roubini, Amerikan ekonomisinin güçlenmesi karşısında faiz oranlarını daha da artırma olasılığına dikkat çekti. Bu, ABD ekonomisinde hâlâ bol miktarda likiditenin bulunduğunun bir göstergesi olabilir. Ancak Roubini şunları ekledi:

  “ABD’de ekonomi, Federal Rezerv’in faiz oranlarını %5’in üzerine çıkarmasına karşın hızla büyüyor. Bu, ekonominin yumuşak bir inişe geçebileceği anlamına gelir, fakat Fed için işlerin henüz bitmediği anlamına da gelir.”

  Fon oranı, mevcut %5,33 seviyesinden %6 seviyesine doğru bir artışa gitme ihtimalini belirtti. Ancak, bu tür bir artışın ekonomi üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini de belirtti.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...