DAHA FAZLA

  25 Aralık’ta zkSync Era Ağının Kesintiye Uğrama Nedeni Nedir?

  zkSync ağında yaşanan aksaklık, ağa entegre edilmiş otomatik bir güvenlik protokolünün yazılımsal bir hata nedeniyle etkinleşmesi sonucu meydana geldi.

  zkSync Era’nın geliştiricileri, Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada, ağda bazı problemlerin yaşandığını ve zkSync ekibinin bu sorunu hızlıca çözümlemek üzere çalıştığını duyurdu.

  Bu problem kısa sürede giderildi ve ağ tekrar tam kapasiteyle çalışır duruma getirildi.

  zkSync Ağı Karşılaştığı Sorunlar

  Çin’den kripto haberleri yapan gazeteci Colin Wu, 25 Aralık’ta zkSync Era blockchain tarayıcısının, ağın ana ağının sorunlar yaşadığını ve geliştiricilerin birkaç saat süreyle blok üretimini durdurduğunu bildirdi. Bu sorun, ağa yerleştirilmiş bir güvenlik protokolünün, daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde etkinleşmesine neden olan bir hata sonucu ortaya çıktı. Bu durum, ekiplerin olayı derinlemesine incelemesine yol açtı.

  zksync 1

  Bu olayın ardından zkSync geliştiricileri, ağdaki blok üretimini geçici olarak durdurdu ve işlemleri askıya aldı. Analistler, bu sorunun ağın yoğunluğundan kaynaklandığını düşünüyordu, ancak zkSync’in geliştiricileri, sorunun blok tarayıcısıyla ilgili olduğunu açıkladı.

  Benzer bir durum, popüler bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum’da da yaşanmış ve ağdaki blok üretimi geçici olarak durdurulmuştu.

  2023 Aralık ayı itibarıyla zkSync Era, 159,06 milyon dolarlık toplam kilitlenmiş değere (TVL) ulaşmıştı. DefiLlama verilerine göre, zkSync ağının son 24 saatlik işlem hacmi 100 milyon doları aştı. Ayrıca zkSync, geçtiğimiz günlerde 9,6 milyon dolarlık en yüksek sermaye girişini kaydederek, sırasıyla 8,4 milyon dolar ve 6,7 milyon dolarlık sermaye girişleriyle Ethereum ve Arbitrum’u geride bıraktı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...